Що робити, якщо реєстрацію податкової накладної зупинили?

Сергій Стародуб, юрист
10.11.2021
Одночасно з повідомленням про зупинку реєстрації податкової накладної (далі - ПН) ДПС пропонує надати пояснення та документальне підтвердження щодо господарської операції, у зв'язку з якою була складена податкова накладна.

Нерідко буває, що платник податків намагається якнайшвидше подати такі пояснення та документи, забуваючи при цьому про ґрунтовність доводів, які в них містяться. В результаті чого отримує рішення про відмову в реєстрації ПН.

Насамперед, слід звернути увагу на причини зупинки реєстрації, які вказані у відповідній квитанції ДПС. І вже виходячи з цього - готувати пояснення та документи.

Радимо підготувати два види пояснень до документів - детальні та скорочені. Справа в тому, що пояснення подається в електронній формі шляхом заповнення Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (код форми J/F 13126).

Наразі у вказане Повідомлення можна вмістити тільки 500 символів. Аби наглядно представити наскільки це малий об'єм тексту - подивіться на перші два абзаци даної статті. Там близько 500 символів.

Зрозуміло, що надати ґрунтовні пояснення в такому тексті - майже нереально. Тому пропонуємо Детальні пояснення викласти у вигляді окремого документу та приєднати до Повідомлення. А в самому повідомленні вказати про подання таких пояснень.

Також рекомендуємо називати та прикріпляти файли додатків в тому ж порядку, в якому вони вказані в поясненнях. Наприклад: Вказали в поясненнях, що певний документ є додатком 1? Тоді назвіть файл з цим документом «Додаток 1», або «1». Загалом в ваших же інтересах, аби в ДПС швидко розібрались в ситуації та визнали помилковість зупинення реєстрації ПН.

Не буде зайвим також додати довідку або опис, де вказати загальну інформацію про компанію - основні види діяльності, кількість працівників, наявність офісу та, за наявності, виробничих площ, наявність автомобілів, інструментів, обладнання тощо.

Якщо ж, подання пояснень та документів не призвело до бажаного результату та реєстрацію податкової накладної все ж зупинили - пишіть скаргу.