Що робити, якщо реєстрацію податкової накладної зупинили?

Сергій Стародуб, юрист
10.11.2021
Одночасно з повідомленням про зупинку реєстрації податкової накладної (далі - ПН) ДПС пропонує надати пояснення та документальне підтвердження щодо господарської операції, у зв'язку з якою була складена податкова накладна.

Нерідко буває, що платник податків намагається якнайшвидше подати такі пояснення та документи, забуваючи при цьому про ґрунтовність доводів, які в них містяться. В результаті чого отримує рішення про відмову в реєстрації ПН.

Насамперед слід звернути увагу на причини зупинки реєстрації, які вказані у відповідній квитанції ДПС. І вже виходячи з цього - готувати пояснення та документи.

Радимо підготувати два види пояснень до документів - детальні та скорочені. Річ у тому, що пояснення подається в електронній формі шляхом заповнення Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (код форми J/F 13126).

Наразі у вказане Повідомлення можна вмістити тільки 500 символів. Аби наочно представити наскільки це малий об'єм тексту - подивіться на перші два абзаци даної статті. Там близько 500 символів.

Зрозуміло, що надати ґрунтовні пояснення в такому тексті - майже нереально. Тому пропонуємо Детальні пояснення викласти у вигляді окремого документу та приєднати до Повідомлення. А в самому повідомленні вказати про подання таких пояснень.

Також рекомендуємо називати та прикріпляти файли додатків в тому ж порядку, в якому вони вказані в поясненнях. Наприклад: Вказали в поясненнях, що певний документ є додатком 1? Тоді назвіть файл з цим документом «Додаток 1» або «1». Загалом у ваших же інтересах, аби в ДПС швидко розібрались в ситуації та визнали помилковість зупинення реєстрації ПН.

Не буде зайвим також додати довідку або опис, де вказати загальну інформацію про компанію - основні види діяльності, кількість працівників, наявність офісу та, за наявності, виробничих площ, наявність автомобілів, інструментів, обладнання тощо.

Яким чином підтвердити реальність господарської операції та які документи необхідно подати читайте у наступній статті.

Якщо ж, подання пояснень та документів не призвело до бажаного результату та реєстрацію податкової накладної все ж зупинили - пишіть скаргу.