У важкі часи пандемії держава вирішила підтримати окремий пласт підприємців, які були вимушені призупинити підприємницьку діяльність через карантинні обмеження. Умови та порядок надання допомоги викладені в Законі України № 1358-IX.
У даній статті по пунктах розберемося, хто може претендувати на допомогу та як встигнути вскочити в «останній вагон» разом з тими підприємцями, кому цю допомогу буде надано.
Хто має право отримати допомогу? Фізичні особи — підприємці, які є платниками Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та працевлаштовані особи. В даній статті мова буде йти тільки про ФОП.
Які вимоги виставлені до ФОП для надання допомоги? - Між поданням звернення на виплату допомоги та реєстрацією ФОП повинно пройти не менше 4-х місяців.
- За останній звітний рік ФОП мав сплатити за себе Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування більше ніж за 6 місяців.
- Не бути найманим працівником та ФОП одночасно.
- ФОП повинна бути діючою (не припиненою).
- Основний вид діяльності ФОП, станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги має відноситись до Переліку видів економічної діяльності. Простими словами, якщо ФОП планує подати звернення в травні, то станом на 30 квітня в ЄДРПОУ основним видом діяльності має бути будь-який вид діяльності, заявлений в Постанові Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236.
У якому розмірі буде надаватися допомога? За рахунок державного бюджету — у розмірі 8 000 грн.
За рахунок коштів місцевого бюджету — у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування. Порядок виплати буде визначено органами місцевого самоврядування.
Як часто можна отримувати допомогу? Ця допомога надається один раз.
Що потрібно зробити для отримання допомоги? В електронній формі подати заяву з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Також можливо буде подати заяву через сервіс «Дія».
В який термін подається заява? Виплати за рахунок державного бюджету — протягом 30 днів із дня запровадження на території міста або області, де зареєстрована ФОП, додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвели до зупинення господарської діяльності. Але перелік починається з 19 квітня 2021 року.
Що робити, якщо мій основний КВЕД не міститься в Переліку видів економічної діяльності та не передбачає надання допомоги? Якщо ви плануєте подати заяву про надання допомоги в травні, то до 30 квітня ще можна змінити основний КВЕД.
Таким чином, якщо саме ви належите до тих небагатьох, хто, на думку Верховної Ради, заслуговує на 8000 грн. фінансової підтримки, радимо не зволікати та спробувати подати заяву на їх отримання. До речі, карантинна допомога, на відміну від доходу, який ви могли отримати від підприємницької діяльності, не оподатковується :)