Статутний капітал — це сукупність вкладів засновників ТОВ. Розмір внеску до статутного капіталу — це та сума, якою ризикує учасник товариства при здійсненні підприємницької діяльності через ТОВ. Тобто, якщо він вніс 100 000 грн, то найбільший його особистий ризик — це неможливість повернення цих 100 000 грн.
Також потрібно пам’ятати про те, що ваш статутний капітал — це ті гроші, на які компанія буде існувати до того, як почне приносити дохід. Тож, для визначення актуального для вас розміру статутного капіталу, вам потрібно скласти бізнес-план і відштовхуватися від нього.
Для початку, формуємо статті витрат. До них відносяться витрати на заробітну плату співробітників (як мінімум директора), податки, витрати на закупівлю обладнання, товарів, оренду, рекламу тощо.
Далі плануємо діяльність і визначаємо, впродовж якого часу надходження від контрагентів компанії почнуть дорівнювати розмірам витрат і перевищувати їх.
Зазвичай, саме так ми вираховуємо рекомендації для клієнтів. Проте існують й інші фактори, вони завжди індивідуальні. До речі, чинне законодавство не має обмежень щодо розміру статутного капіталу. Тобто він може бути в розмірі 1 коп. або десятків млн грн.
Проте навіть якщо очікування по надходженнях не виправдались — трагедії немає. Ви завжди можете
внести на рахунок компанії фінансову допомогу.
Статутний капітал може бути внесений майном. В цьому законодавство вас також не обмежує. Самі визначаєтеся із тим, яке майно вносити, самі його оцінюєте і самі
оформлюєте його внесення.