Нерідко іноземці, які створюють юридичну особу в Україні, вважають за необхідне призначати директором свого співвітчизника або запросити співвітчизників на роботу до новоствореного підприємства.
Для працевлаштування кожного іноземця підприємству необхідно отримати дозвіл на застосування праці іноземця (дозвіл на працевлаштування).
Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2013 р. № 437 (далі — Порядок).
Як встановлено у вказаному вище Порядку, застосування праці засновника (учасника) підприємства на посаду керівника, заступника керівника або іншу керівної посади є доцільним та достатньо обґрунтованим. Це означає, що для отримання дозволу на працевлаштування таких іноземців підприємству не потрібно буде обґрунтовувати необхідність застосування праці саме цієї особи.
У випадку працевлаштування іноземця, який не є засновником (учасником), слід звернути увагу, що самого лише бажання підприємства взяти на роботу іноземця, недостатньо для отримання дозволу.
Підприємству потрібно буде довести, що у відповідному регіоні України відсутні кваліфіковані працівники, спроможні виконувати відповідний вид роботи.
Для отримання дозволу на застосування праці іноземця підприємство подає заяву та інші необхідні документи до Територіального органу Державної служби зайнятості.
Сам іноземець може на момент отримання дозволу може і не знаходитись в Україні. Це навіть і доцільно, оскільки на підставі дозволу на працевлаштування іноземець отримує візу типу «Д», і заїжджає в Україну по ній. І, якщо цей іноземець на момент оформлення дозволу перебуває на території України, то йому необхідно буде виїхати до своєї країни для отримання візи типу «Д» та, в подальшому, повернутись до України вже за цією візою.
Після цього іноземець звертається до Територіальних органів Державної міграційної служби України для отримання посвідки на тимчасове проживання.
Отримавши посвідку, іноземець подає документи на реєстрацію місця проживання в Україні.
Зрозуміло, що процедура отримання дозволу на працевлаштування іноземця має ряд нюансів, і всі їх описати складно.
Юристи ТОВ «Аудит-Альянс» мають багаторічний досвід оформлення дозволів на застосування праці іноземців і завжди готові допомогти Вам та Вашим партнерам оформити дозвіл на працевлаштування без втрат нервів, швидко та за розумні гроші.