Зміни у процедурі державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю

Связанные материалы:

З 1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (далі — Закон). Порівнюючи процедури державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю до та після прийняття вказаного Закону, можна виділити ряд суттєвих змін.
Так, зміни торкнулися документів, які подаються для реєстрації юридичних осіб. Для державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, серед інших, подається статут. Наразі державному реєстратору статут подається тільки в одному екземплярі, який залишається у державного реєстратора та публікується на сайті Мінюсту (https://usr.minjust.gov.ua). Слід звернути увагу, що на статуті Державний реєстратор не проставляє більше відповідні штамп та печатку. Не ставиться підпис та печатка і на виписці, яка видається після державної реєстрації ТОВ.
Але виписку та скановані сторінки статуту можна отримати безкоштовно з сайту Мінюсту https://usr.minjust.gov.ua за допомогою спеціального Коду, який вказується у документі, що називається «Опис документів поданих для державної реєстрації юридичної особи». Код вводиться на сайті у поле «Результат надання адміністративних послуг».
До речі, виписку з Єдиного державного реєстру отримати з печаткою і підписом можна, якщо це необхідно для проставлення апостилю. Така послуга платна — адміністративний збір становить 0,05 мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року (68,90 грн. на 1 січня 2016 року).
Також не потрібно подавати реєстратору рішення про створення юридичної особи (для ТОВ — протокол). Але протокол все одно повинен бути складений, так як саме у ньому учасники фіксують результати вирішення питань щодо розподілу часток у статутному капіталі, місцезнаходження юридичної особи, призначення керівника і, найголовніше, цим протоколом затверджується статут.
За старою процедурою (до набрання чинності Законом), заявник для внесення змін до відомостей щодо юридичної особи, які містяться в Єдиному державному реєстрі, в деяких випадках повинен був окрім сплати збору за відповідну дію, сплатити ще й за публікацію у друкованих засобах масової інформації оголошення про внесені зміни. За новою процедурою заявник сплачує тільки збір у розмірі 0,3 мінімальних заробітних плат на 1 січня поточного року (413,40 грн. на 1 січня 2016 року). Єдині зміни, що проводяться без оплати — це внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (телефон, адреса електронної пошти).
Також Законом врегульовано сплату адміністративного збору за виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника. Цей збір становить 30 відсотків адміністративного збору, який сплачується за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (124,02 грн. на 1 січня 2016 року). Слід зазначити, що збір не сплачується за виправлення технічної помилки, яка допущена при первинній реєстрації (створенні) ТОВ.